Izolacje2022-07-19T10:13:56+02:00

Przemysł   |   Izolacje

Izolacje

Niejednokrotnie instalacje technologiczne wymagają dodatkowej, zewnętrznej izolacji. Równocześnie potrzebny jest bezpośredni dostęp w celach serwisowych. Zaklejanie materiałów izolujących na stale nie jest w takich przypadkach dobrym pomysłem. I tu po raz kolejny przychodzi nam na pomoc rzep. Może być naklejony lub naszyty na otulinę izolacyjną, może ją także mocować dookoła w formie opaski.

W miejscach narażonych na wysokie temperatury wskazane jest zastosowanie rzepu HT, który pozwala na pracę nawet i w 260°C, gwarantuje trudnopalność wg. FAR §25.853b, jest odporny na kwasy.

Rzepy przemysłowe

Przykłady zastosowań:

Mocowanie banerów i flag

Rzep Haczyk i Flausz – Klettostar – do tymczasowego mocowania Bannerów i Flag. Dostępny w różnych kolorach i szerokościach jako produkt do wszywania, wyposażony w klej lub zgrzewalny.

Rzepy przemysłowe

Budowanie kasetonów

Rzepy Klettostar (Haczyk i Flausz) lub Duotec (Grzybek-Grzybek) do szybkiej wymiany elementów tymczasowych. Proponowane produkty mogą zostać zastosowane w formie taśmy lub wykrojników (specjalnych kształtów) ale także na specjalnych profilach lub dystansach. Indywidualne podejście do każdego projektu pozwala na dopasowanie odpowiedniego rozwiązania.

Izolacje   |   Proponowane produkty

Rzepy-przemysłowe - Klettostar

haczyk – flausz

Rzepy-przemysłowe - Klettostar

opaska back / back

Rzepowe systemy połączeniowe

Rzepy techniczne dzielimy na kilka kategorii w zależności od elementu łączenia i technologii. Rozróżniamy w tym:

Rzepy – Haczyk / Flausz – Klettostar
Rzepy – Grzybek / Welur – Pressgrip / Pressotex
Rzepy – Grzybek / Grzybek – Duotec / MidiDuotec / MicroDuotec

Powyższe kombinacje są tylko podglądem możliwości połączeń rzepowych. Technologia umożliwia stworzenia różnorodnych systemów połączeniowych odpowiadających na różne potrzeby zastosowania.

Przejdź do góry